Adios FoRuM
Skibbe konuştu 15662218
Adios FoRuM
Skibbe konuştu 15662218
Adios FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Misafir Hoşgeldin..!

AnasayfaPortal****** KöşesiLatest imagesOyunlarKayıt OlGiriş yap

Skibbe konuştu

YazarMesaj
ultrAslan
Yeni Üye
ultrAslan

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 13
Rep Gücü Rep Gücü : 28143
Başarı Sistemi Başarı Sistemi : 2
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 02/01/09

Skibbe konuştu Empty
MesajKonu: Skibbe konuştu   Skibbe konuştu Kn_bas10Ptsi Şub. 23, 2009 1:58 pm

Skibbe konuştu Skibbe5

Teknik Direktörümüz Michael Skibbe, Florya Metin Oktay Tesisleri'nde bir basın toplantısı düzenledi.

Galatasarayımızda görevine son verilen Alman çalıştırıcı Michael Skibbe bir basın toplantısı düzenledi. Skibbe toplantıda şu açıklamalarda bulundu...

"Bugünkü buluşmamamızın sebebini duydunuz tabi ki. Galatasaray Kulübü, teknik direktörlük görevini başka birine verme kararı aldı. Bunun sebebi ikinci devre maçlarında sportif açıdan istediğimiz sonuçları alamadığımız için oldu. Biz bu sene birçok zorlu maç yaşadık. Sezon içinde ağır darbeler de aldık. Sportif açıdan başarısızlıklar da var bunun içinde. Birçok da sakatlıklar yaşadık. Bizim maddi olanaklarımız da bu sorunları halledebilecek boyutta olmadığı için bunları telafi edemedik. Son Antalya maçından ve Kocaelispor maçlarının sonucunda hayal kırıklığına uğradım. Galatasaray benim için çok önemli bir noktaydı. Ben bu maceraya girdikten sonra daha iyi bir son beklerdim.

LİG VE AVRUPA KIYASI

Ben, Galatasaray kulübüne ve takımıma Bordeaux maçında başarılar diliyorum ve benimle bugüne kadar çalışan herkese teşekkür ediyorum. Bu basın mensupları, yani sizler için de geçerli. Sizin işiniz de yazılı ve görsel basın olduğu için siz işinizi agresif olarak yapmak zorundasınız. Bu sizin işinizin bir parçası bunu anlayışla karşılıyorum. Benim en çok hoşuma giden şey takımla birlikte çalışmamdır. Buna rağmen takımın en büyük eksiği defansif anlamda istediğimiz performası gösterememek oldu. Tabi bunu başaramayınca kötü sonuçlar aldık. Takımın başarısıının formülü çok iyi hücum yapan değil takım anlamında iyi savunma yapan takımdır. Bunu özellikle lig maçlarında gösteremedik. Bunun tam aksini ise Avrupa maçlarında uyguladık. Bana bundan sonra herkese sağlıklı ve başarılı günler dilemekten başka bir şey kalmıyor.

"87'DE 3-3 OLSAYDI..."

Sezon arasına kadar güzel maçlar da oynadık. Ondan sonra sportif açıdan kötü sonuçlar aldık. Profesyonel futbol kariyerinde bu hiç şaşırtıcı bir karar değil. Takımın sahada aldığı sonuçlarla yaşamayı öğrenmek zorundasınız. Dün de olduğıu gibi bir hocanın kalması ve gitmesini çok kısa anlar belirliyor. Çünkü 87. dakikada 3-3 olabilseydik. 89. dakikada 4-2 olmasa, belki burada konuşuyor olmazdık. Futbolda sonuçların ne kadar önemli olduğunu ve bir hocanın kalıp kalmamasında ne kadar etkili olduğunu görüyoruz. Benim için önemli bir deneyimdi Galatasaray. Yurt dışına gittiğiniz zaman sizi orada neler beklediğini bilemiyorsunuz. Orada karşılaştığınız ve değiştirmek istediğiniz şeyler olabiliyor ama değiştiremiyorsunuz. Bu gittiğiniz ülkenin yapısı ve kültürü ile ilgili olabiliyor. Ben buna rağmen yurt dışında yine çalışmak istediğimi söyleyebilirim. Son dönemde kötü sonuçlar yaşasam da burada çok iyi tecrübeler de edindim.

"YÖNETİM İSTEDİĞİ ZAMAN İŞİ BİTİREBİLİR"

Ben burada hissetiğim yeönetimizin benle çalışmak istediği ve daha sonra da bu çalışma isteiğinin devam etmek isteidğini gördüm. Bazen öyle ortamlar oluşur ki böyle şeyler kaçınılmaz olur. Ama bu sportif anlamda sürekli başarılı olacağınız anlama da gelmez. Aldığınız kötü sonuçlardan dolayı başarısız oluyorsunuz. Son baharda Feldkamp geldikten sonra biz çok yakın bir diyalog içersindeydik. Takıma yaptığı bir konuşmada teknik adam olarak hizmet vermeyeceğini söyledi. Ben Bordeaux maçına çıkayım diye bir isteğim olmadı. Kulüp bunu isteseydi, diğre maçlarda da devam etmemi isterdi. Mukavelemde bunu içeriyor. Yönetim istediği zaman işi bitirebilir. Bugün de böyle oldu."

Kaynak: Webaslan.com

Skibbe konuştu
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Skibbe'nin karnesi
» Skibbe veda etti
» "Skibbe'yi Uyarmıştım"